2016/03/07

Regina Brett felietony - recenzja
Cześć !

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzjami książek mojej ulubionej autorki, felietonistki Reginy Brett ! :)
Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jest to kobieta tzw. po przejściach. W wieku około 40 lat zachorowała na raka, w wyniku choroby straciła obie piersi. Myślę, że zdarzenia z jej życia dały jej motywacje do działania, przez co wydała trzy wspaniałe książki. Każda książka zawiera 50 lekcji, wskazówek na dany temat.

- "Bóg nigdy nie mruga" 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.

- "Jesteś cudem" 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym.

- "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" 50 lekcji jak szukać spełnienia.
                                           "Bóg nigdy nie mruga"

Jest to moja ulubiona część ze wszystkich pozostałych. Pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Jak na osobę która nie czyta zbyt wielu książek, to ta książka naprawdę zachęciła mnie do dalszego czytania. Czytałam każdą lekcję sumiennie, co kolejna lekcja, to lepsza. Książkę czyta się naprawdę szybko, łatwo. Jest pisana prostym językiem, nie ma skomplikowanych słów, zwrotów. Autorka w tej książce opowiada o swojej walce z chorobą. Ujawnia swoje myśli, pisze ile razy chciała się poddać, miała dosyć, była słaba i zmęczona. Jednak miała dla kogo walczyć i tę chorobę wybrać. Regina Brett w książce "Bóg nigdy nie mruga" przeplata swoje wydarzenia,swoją ścieżkę kariery,przeżycia z doświadczeniami ludzi, których spotkała w swoim życiu.            
Jednym zdaniem, pozwolę sobie zacytować opis książki "Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji."
 Jest w niej naprawdę wiele motywacji, inspiracji. Jest to książka dzięki której, postanowiłam obrócić swoje życie o 180 stopni.  Człowiek ma ochotę wyjść z domu i zrobić coś szalonego, żeby poczuć ,że żyje. Ksiązka posiada 320 stron, kupimy ją za około 25-30 zł.
                                                           "Jesteś cudem" 

Książka motywuje do zmian w swoim życiu. Zachęca do podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, które tylko z pozoru wydają nam się trudne. Jednak jeżeli już zaczniemy działać coś w tej sytuacji udaje nam się uczynić niemożliwe możliwym-dokonując CUDÓW, które są osiągalne dla każdego z nas. 50 felietonów "Jesteś cudem" mają za zadanie obudzić w nas natchnienie, inspirację. Pokazać jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. Książka posiada 355 stron, kupimy ja za około 30 zł.

                                        "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę"

Jest to książka głównie o pracy. Dla osób które jej nie mają, które mają, ale nie są w niej szczęśliwe. Dla osób które pracują w pracy poniżej swoich kwalifikacji, dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. Dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia. I dla tych, którzy przeszli na emeryturę, albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie. Jest to druga moja ulubiona część po "Bóg nigdy nie mruga". Książka posiada 368 stron, kupimy ją za około 30 zł.    
 Niedawno jeszcze Regina Brett zrobiła niespodziankę i wydała dziennik.
  "Twój dziennik" 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień.
  "TWÓJ DZIENNIK to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową    lekcją na każdy miesiąc". Naprawdę super sprawa, noszę go cały czas przy sobie w torebce.
Każdy nowy miesiąc jest poprzedzany wstępem,nutką motywacji na dany miesiąc.
Jak sama nazwa mówi "12 lekcji" , jedna lekcja na każdy miesiąc.

Z całego serca polecam każdemu, nawet osobie która nigdy wcześniej nie czytała książek o takiej tematyce.
Przykładem jestem ja, nigdy w życiu takich książek nie miałam nawet w ręku,aż któregoś dnia po prostu potrzebowałam kopa do działania i szukałam na internecie czegoś ciekawego. Natknęłam się na felietony Reginy Brett i to był bardzo dobry krok, kupno jej wszystkich książek po kolei.
POLECAM ! :)

Ktoś czytał felietony Reginy Brett ? Chętnie przeczytam Wasze opinie :)

Dzięki, do następnego !

3 komentarze:

 1. nice post, kisses :)

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie teraz jest post właśnie o książce tej autorki :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/
  Blog się spodoba? Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń